Kurumsal

Bemis Teknik Elektrik,1994 yılında Türkiye’nin önde gelen sanayi kentlerinden biri olan  Bursa’da kurulmuştur. Endüstriyel elektrik malzemeleri üretmek amaçlı kurulan Bemis; 3 çeşit yassı tip trifaze fiş priz üreterek üretimine başlamış olup, kısa sürede sektörünün öncüsü konumuna gelmiştir.

Bemis, Bursa Organize Sanayi Bölgesinde modern üretim tesisi olan  11 bin metrekare kapalı alanda; %100 yerli üretimi ile  6 bin çeşit endüstriyel elektrik malzemesi üretmektedir.

ISO 9001-2015 KALİTE YÖNETİM SİSTEMİ, CE, TSE, GOST-R, UKRSEPRO ve TÜV Kalite Belgelerine sahip olan Bemis; eğitimli ve tecrübeli ekibi ile sektör liderliğini sürdürmektedir.

Dünya markası olma yolunda planlı çalışmalar yapan Bemis; hedefine emin adımlarla ilerlemektedir.

Bemis tescilli sloganı olan “Kalite saygının ifadesidir!...” anlayışıyla ürünlerini üretmeye ve satış sonrası hizmetini sürdürmeye devam etmektedir.

Bemis, yaptığı ihracatlar ile sadece iç pazarda değil, dünya pazarında da tanınan bir marka olmayı başarmıştır.

Alanında Türkiye’nin pazar lideri olan Bemis; farklı standartlarda plastik, metal ve kauçuk fiş prizleri, farklı güç değerlerine göre standart gerekliliklerine uygun olarak üretmektedir.

Endüstriyel fiş prizlerin yanı sıra Plastik Dağıtım Panoları (Kombinasyon Kutuları), Plastik Buat Kutuları, Plastik Panolar, Buton ve Şalter Kutuları, Plastik ve Metal Kablo Makaraları, Seyyar El Lambaları, Emniyet Trafolu Aydınlatma Lambaları, Otomatik Sarım Mekanizmalı Enerji Aktarım Sistemleri ürünleri ile sanayinin tüm alanlarına teknik çözümler sunmaktadır.

Bemis’in ihracat yaptığı ülkeler; Rusya, Mısır, Cezayir, İran, Azerbaycan, Portekiz, Ukrayna, Bulgaristan, Romanya, Sırbistan, Fransa, Almanya, Polonya, Nijerya, Beyaz Rusya, Kazakistan, Irak, Türkmenistan, Özbekistan, Kırgızistan, Tacikistan, İsveç, Moğolistan, Güney Afrika, Kosova, Tunus, Ürdün, Fas, Şili, İsviçre, Kuveyt, Lübnan, Litvanya, Letonya, Estonya, Norveç, Hindistan, İspanya, Gürcistan, Makedonya, Bosna Hersek, Macaristan, Suudi Arabistan, Pakistan, Libya, Katar vs.

Uzman AR-GE kadrosu ile ürünlerinin tasarım aşamasından, satış sonrası hizmete kadar tüm süreçlerini entegre tesisinde üreten firmamız; proje, taahhüt ve bayi müşteri profiline doğrudan ve dolaylı olarak teknik destekler de vermektedir. Sanayinin tüm alanlarında ürünleri ile var olan Bemis Teknik Elektrik, otomasyon, otomotiv, makine, maden, gıda, hastane, liman ve gemi sanayisine özel olarak üretmiş olduğu ürünlerle de sektöründe öne çıkmaktadır.

İlkeli duruş, sistemli pazarlama ve satış, satış sonrası hizmet bizim temelimizi oluştururken, müşterilerimizin durumunu güncel bir şekilde takip ederek, yılda 2 kez yapılan müşteri memnuniyeti anketlerini değerlendirmekte, bu bağlamda eksikliklerini tespit ederek doğru yönde çalışmalar yapmaktadır.

Bemis; ürünlerini 126 seçkin bayisi sayesinde son kullanıcı geri dönüşlerinden yararlanarak sürekli geliştirmektedir. Ürünlerinde tüketici memnuniyetini esas alan Bemis; bu doğrultuda AR-GE faaliyetlerine büyük önem vermekte, kolay ve fonksiyonel kullanıma uygun ürün tasarımları yapmaktadır.

Üretmiş olduğu malzemelerin tamamına yakınını bünyesinde bulunan laboratuvarında test ederek belgelendirebilen Bemis; töleranslardaki sapmaları izleyerek kalitesini kontrol altında tutmayı ve geliştirmeyi başarmaktadır.

Bemis; en büyük gücünü çalışanlarından ve müşterilerinden almakta ve çalışanlarının sadakati, gayreti, dikkati ve verimli çalışmaları sayesinde kaliteyi ucuza üretmesine imkan sağlamaktadır. Müşterilerinin tercihi ise tartışılmaz en büyük avantajlarından biridir.

Türkiye’nin teknik ekibi, kaliteli ürünün, kaliteli hizmetin ve yerli ürünün tercih edilmesi gerektiğini düşünen duyarlı bir kitledir. Bu müşteri kitlesinin büyük çoğunluğu Bemis markasını tercih etmektedir.

Bemis, müşterilerinin marka tercihlerini hak etmiş; bundan sonrada hak edebilmek için gereken hassasiyet ve sorumlulukla çalışmalarını sürdürmeye karşı kararlı bir yol izlemeyi ilke edinmiştir.

Bemis; başarılarının kalıcı ve sürdürülebilir olması için kurumsallaşma kültürünü benimseyerek, bu alandaki çalışmalarını aralıksız olarak sürdürmeye devam etmektedir.

KALİTE ve ÇEVRE POLİTİKAMIZ

Faaliyet gösterdiğimiz endüstriyel elektrik ekipmanları alanında, yerli üretimi ile, güncel teknolojileri kullanarak, KYS ve ÇYS yasal mevzuat şartları dahilinde toplam kalite felsefesini esas almış, AR-GE ve ÜR-GE çalışmalarıyla sürekli gelişen, geri kazanımı ve uygun bertarafı önemseyip kirliliği önleyerek çevrenin korunmasını sağlayan, estetik ve güvenli ürün gamıyla, paydaşlarının isteklerini karşılamayı taahhüt etmektedir.

Orta vadede hedeflerimiz, ulusal ve uluslararası platformdaki pazarımızı genişletmektir.

Bu nedenle tedarikçilerimizle beraber müşterilerimizin memnuniyetini arttırmaya yönelik; yüksek kaliteli ürün, satış sonrası hizmet, güçlü beşeri ilişkiler için teknik kapasitesi yüksek personel istihdamı sağlamaktır.

MİSYONUMUZ; 

Sürekli gelişen estetik ve güvenli ürün gamıyla paydaşlarının isteklerini karşılamak.

 

VİZYONUMUZ;

Yeniliklerimiz ve kalitemizle sektöre yön veren global marka olmak

YÖNETİM İLKELERİMİZ ve DEĞERLERİMİZ

 • Güçlü iş ahlakı, dürüstlük, disiplin ve kaliteye bağlılık
 • Karşılıklı güven ve saygıya dayalı kişiler arası ilişkiler
 • Sadakat ve şirketle özdeşleşme
 • Teknolojideki gelişmelere, müşteri taleplerindeki değişikliklere, yeni iş fikirlerine ve   fırsatlarına ilgi duyma
 • İş yaşamında gerçekçi olma, hedeflerle yönetim ve kararları gerçek verilere dayandırma
 • Şirket itibarı ve performansına katkıda bulunmaktan gurur duyma
 • Bemis çalışanlarının yaşam standardını, ürün kalitesiyle birlikte satışını ve karlılığını da  artırma
 • İçinde bulunulan ortamın özelliğini ve zorluğunu hesaba katarak düşünme ve hareket etme
 • Değişimi kabul etme ve yönetebilme becerisi
 • Faaliyet gösterdiği çevreye saygılı ve yararlı olma
 • Doğal kaynak tüketimini azaltmaya yönelik destekleyici çalışmalar yapmak