Sosyal Sorumluluk

Sosyal Sorumluluk

1- Sektöre Ücretsiz Seminerler

2- Bayiler ile Tüketici Ziyaretleri

3- İnsan Sağlığına ve Çevreye Zararsız Üretim

4- Ağaçlandırma Kampanyasına Tam Destek

5- Taşınabilir Pratik Bilgiler, 20.000 Adet Bemis Bülteni Türkiye'nin Her Yerinde

6- Eğitime Tam Destek başlıkları altında; Bemis'in soysal sorumluluk alanında gerçekleştirdiği faaliyetleri detaylı şekilde inceleyebilirsiniz.

1- Sektöre Ücretsiz Seminerler

Bemis Teknik Elektrik, Türkiye çapında sektör mensuplarına “Uluslararası Standartlar, Semboller ve Endüstriyel Elektrik Ekipmanları” konulu ücretsiz seminerler gerçekleştirmiştir. Bursa, İzmir, Kocaeli(Gebze), Eskişehir, Uşak, Denizli, Kayseri, Diyarbakır, İzmir ve Sivas’ta gerçekleştirdiği seminerlere adı geçen illerdeki Elektrik Mühendisleri Odası Temsilcileri, Elektrik Teknisyenleri Odası Temsilcileri, Belediyelerin Fen İşleri Temsilcileri, DSİ Temsilcileri, Köy Hizmetleri Temsilcileri, Elektrik Dağıtım Kurumu Temsilcileri, Elektrik Malzemeleri Satıcıları, Elektrik Taahhüt Firmaları Temsilcileri, Basın Mensupları, ve Sanayi Kuruluşlarının Teknik Personellerini davet ederek geniş katılımlı seminerler gerçekleştirmiştir.

Seminerlerin planlaması ve gerçekleştirilmesi sürecinde yerel gündem oluşturan BEMİS seminerleri, organizasyonun gerçekleştiği illerde sektörü bir araya getirmiştir. Sektör mensuplarının bir araya gelmesi ile sektörel, yerel ve ulusal sorunların tartışılmasına, çözüm yolları bulunmasına vesile olan bir platform oluşturulmaktadır. Bemis Seminerleri için yapılan katılımcı değerlendirmeleri ve etkileşimler bu organizasyonun farklı sanayi illerinde gerçekleşmesi talebini oluşturmaktadır.

Bemis Teknik Elektrik; önümüzdeki dönemde de gelen talepler ve ihtiyaçlar doğrultusunda eğitim seminerlerine devam edecektir.

2- Bayiler İle Tüketici Ziyaretleri

Bemis Teknik Elektrik, bayileri ile ortak programlar planlayarak tüketici bilgilendirme ziyaretleri yapmaktadır. Bu noktada nihai kullanıcıların ürün ve hizmet alanındaki talepleri aktarılmakta, uygulamalardaki bilgi akışları sağlanmaktadır. Tüketicilere ürün kullanımlarındaki ve uygulamalardaki bilgilerin aktarılması ile sektöre maddi olarak ölçülemeyen fayda sağlanmaktadır.

3- İnsan Sağlığına ve Çevreye Zararsız Üretim

Bemis Teknik Elektrik’in üretmekte olduğu tüm ürünlerinde geri dönüşümlü malzemeler kullanılmaktadır. Kauçuk, plastik ve metal girdilerinin tamamı geri dönüşüm özelliğine sahiptir. Bu sayede herhangi bir üretim atığı açığa çıkmamaktadır. CE Belgelendirmesi, Çevre Yönetim Sistemi uygunluğuna sahip olan Bemis, çevreci üretimini gururla sürdürmektedir.

4- Ağaçlandırma Kampanyasına Tam Destek

Bemis Teknik Elektrik, her yıl gerçekleştirilen ağaç dikme kampanyalarına destek vermektedir. Dikilecek her ağacın geleceğimiz için öneminin bilinci ile ağaç dikme kampanyalarına katılım gerçekleştirilmektedir.

5- Taşınabilir Pratik Bilgiler

Sektör mensuplarının her zaman yanlarında taşıyabileceği, istedikleri her an ulaşabilecekleri, pratik bilgiler içeren ajanda her yıl 10.000 adet olarak bayiler aracılığı ile meslektaşlarımıza ulaştırılmaktadır.

20.000 Adet Bemis Bülteni Türkiye'nin Her Yerinde

Firmamız ve sektördeki gelişmelerin aktarıldığı bültenimiz 4 aylık periyodlarla basılarak, bayilerimize, sanayi kuruluşlarına ve sektör mensuplarına kurye aracılığı ile iletilmektedir.

6-Eğitime Tam Destek

Bemis Elektrik, sosyal sorumluluk faaliyetleri kapsamında geleceğin sektör mensuplarına hazırlamış olduğu eğitim paketleri göndermektedir. Eğitim kurumlarımızdaki verilen teorik bilginin pratiğe dönüşmesinde yaşanan sorunlar birçok tartışma platformunda konu edilmiştir. Bu konuda Türkiye çapında 756 Meslek Lisesi ve 37 Yüksek Okulun Elektrik bölümlerine eğitim setleri gönderilmiştir.

Bu sayede elektrik konusunda faydalı bilgiler içeren kitapçığa sahip olan öğrenciler, gönderilmiş numune ürünler ile uygulama yapabilme fırsatı bulmuşlardır. Bu uygulama Türkiye genelinde eğitim kurumlarımızca büyük ilgi görmüş, bu çalışmalara ek olarak gelen taleplere göre farklı eğitim setleri de gönderilmiştir.

Firmamız her yıl ürün gruplarından numuneler hazırlayarak ve kendi sektörlerinde önde gelen üreticilerini de organize ederek meslek liselerindeki malzeme eksikliklerini giderme adına çalışmalarını sürdürmektedir.